TM070DDH09

| Panel Model | TM070DDH09 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070DDH09 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 167.25×104.65×2.9 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 39 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM070DDH09.
TIANMA TM070DDH09 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070DDH09 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070DDH09 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070DDH09 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM070DDH09 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070DDH09 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070DDH09 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070DDH09 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070DDH09"
- TIANMA TM070DDH09
- TM070DDH09 datasheet
- TM070DDH09 image
- TM070DDH09 price
- TM070DDH09 distributor
