TM070DDH10
| Panel Model | TM070DDH10 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070DDH10 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 165×104×5.8 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.0/16.8/-6.8V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI TM070DDH10.
PVI TM070DDH10 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI TM070DDH10 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI TM070DDH10 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI TM070DDH10 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI TM070DDH10 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI TM070DDH10 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI TM070DDH10 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI TM070DDH10 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070DDH10"
- PVI TM070DDH10
- TM070DDH10 datasheet
- TM070DDH10 image
- TM070DDH10 price
- TM070DDH10 distributor

