TM070DSZ00

| Panel Model | TM070DSZ00 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070DSZ00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 165×104.7×5.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM070DSZ00.
TIANMA TM070DSZ00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070DSZ00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070DSZ00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070DSZ00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM070DSZ00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070DSZ00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070DSZ00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070DSZ00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070DSZ00"
- TIANMA TM070DSZ00
- TM070DSZ00 datasheet
- TM070DSZ00 image
- TM070DSZ00 price
- TM070DSZ00 distributor

