TM070RDH01-25

| Panel Model | TM070RDH01-25 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070RDH01-25 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 157.2×82.32 mm |
| Outline | 167×93×6.1 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S10P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/9.84/19.0/-7.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM070RDH01-25.
TIANMA TM070RDH01-25 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RDH01-25 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RDH01-25 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RDH01-25 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM070RDH01-25 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RDH01-25 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RDH01-25 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RDH01-25 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070RDH01-25"
- TIANMA TM070RDH01-25
- TM070RDH01-25 datasheet
- TM070RDH01-25 image
- TM070RDH01-25 price
- TM070RDH01-25 distributor

