TM070RDH02

| Panel Model | TM070RDH02 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070RDH02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 157.2×82.32 mm |
| Outline | 167.4×93.7×4.27 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.84/19/-7V (Typ.)(VDD1/AVDD/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM070RDH02.
TIANMA TM070RDH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RDH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RDH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RDH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM070RDH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070RDH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070RDH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070RDH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070RDH02"
- TIANMA TM070RDH02
- TM070RDH02 datasheet
- TM070RDH02 image
- TM070RDH02 price
- TM070RDH02 distributor

