TS35KAAVB03

| Panel Model | TS35KAAVB03 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TS35KAAVB03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0/15/-10V (Typ.)(DVDD/AVDD/VON/VOFF) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TS35KAAVB03.
TIANMA TS35KAAVB03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TS35KAAVB03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TS35KAAVB03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TS35KAAVB03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TS35KAAVB03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TS35KAAVB03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TS35KAAVB03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TS35KAAVB03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TS35KAAVB03"
- TIANMA TS35KAAVB03
- TS35KAAVB03 datasheet
- TS35KAAVB03 image
- TS35KAAVB03 price
- TS35KAAVB03 distributor

