TT070WSB-NW1

| Panel Model | TT070WSB-NW1 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TT070WSB-NW1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.22×85.92 mm |
| Outline | 162.2×95.7 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18.0/-6.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE TT070WSB-NW1.
BOE TT070WSB-NW1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE TT070WSB-NW1 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE TT070WSB-NW1 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE TT070WSB-NW1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE TT070WSB-NW1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE TT070WSB-NW1 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE TT070WSB-NW1 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE TT070WSB-NW1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TT070WSB-NW1"
- BOE TT070WSB-NW1
- TT070WSB-NW1 datasheet
- TT070WSB-NW1 image
- TT070WSB-NW1 price
- TT070WSB-NW1 distributor

