TX07D05VM0APA

| Panel Model | TX07D05VM0APA |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TX07D05VM0APA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 52.9×73.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 50% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 2.85V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TX07D05VM0APA.
HITACHI TX07D05VM0APA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX07D05VM0APA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX07D05VM0APA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX07D05VM0APA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TX07D05VM0APA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX07D05VM0APA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX07D05VM0APA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX07D05VM0APA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TX07D05VM0APA"
- HITACHI TX07D05VM0APA
- TX07D05VM0APA datasheet
- TX07D05VM0APA image
- TX07D05VM0APA price
- TX07D05VM0APA distributor

