TX36D79VC1CAB

| Panel Model | TX36D79VC1CAB |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,14.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TX36D79VC1CAB Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 285.696×214.272 mm |
| Outline | 299×228×6 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TX36D79VC1CAB.
HITACHI TX36D79VC1CAB are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX36D79VC1CAB pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX36D79VC1CAB or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX36D79VC1CAB distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TX36D79VC1CAB are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX36D79VC1CAB pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX36D79VC1CAB or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX36D79VC1CAB distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TX36D79VC1CAB"
- HITACHI TX36D79VC1CAB
- TX36D79VC1CAB datasheet
- TX36D79VC1CAB image
- TX36D79VC1CAB price
- TX36D79VC1CAB distributor

