TX38D88VC1GAB

| Panel Model | TX38D88VC1GAB |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TX38D88VC1GAB Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.128×228.096 mm |
| Outline | 315.8×241.5×9.7 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Antireflection |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/50/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TX38D88VC1GAB.
HITACHI TX38D88VC1GAB are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX38D88VC1GAB pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX38D88VC1GAB or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX38D88VC1GAB distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TX38D88VC1GAB are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX38D88VC1GAB pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX38D88VC1GAB or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX38D88VC1GAB distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TX38D88VC1GAB"
- HITACHI TX38D88VC1GAB
- TX38D88VC1GAB datasheet
- TX38D88VC1GAB image
- TX38D88VC1GAB price
- TX38D88VC1GAB distributor

