UG-0416ALBAG01
| Panel Model | UG-0416ALBAG01 |
|---|---|
| Panel Brand | Univision |
| Descrition | PM-OLED ,0.85 inch, 104×16 |
| Panel Type | PM-OLED |
| UG-0416ALBAG01 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 21.305×3.28 mm |
| Outline | 31.2×9.2×1.95 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 100 : 1 (Min.) |
| Display Colors | Mono(Blue) (1-bit) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.) (L/R/U/D) |
| Frequency | 100Hz |
| Driver IC | COG Built-in SSD0300Z |
| Signal Interface | I²C , 8 pins |
| Input Voltage | 2.8/7V (Typ.)(VDD/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Univision UG-0416ALBAG01.
Univision UG-0416ALBAG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Univision UG-0416ALBAG01 pdf datasheet or detailed specifications of the Univision UG-0416ALBAG01 or other Univision LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Univision UG-0416ALBAG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Univision UG-0416ALBAG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Univision UG-0416ALBAG01 pdf datasheet or detailed specifications of the Univision UG-0416ALBAG01 or other Univision LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Univision UG-0416ALBAG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "UG-0416ALBAG01"
- Univision UG-0416ALBAG01
- UG-0416ALBAG01 datasheet
- UG-0416ALBAG01 image
- UG-0416ALBAG01 price
- UG-0416ALBAG01 distributor

