A025DL01

| Panel Model | A025DL01 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| A025DL01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 50.88×38.16 mm |
| Outline | 60×52 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/10/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR656 , 33 pins |
| Input Voltage | 3.3/9/-6V (Typ.)(VCC/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A025DL01.
AUO A025DL01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A025DL01 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A025DL01 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A025DL01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A025DL01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A025DL01 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A025DL01 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A025DL01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A025DL01"
- AUO A025DL01
- A025DL01 datasheet
- A025DL01 image
- A025DL01 price
- A025DL01 distributor

