A035CN01

| Panel Model | A035CN01 |
|---|---|
| Panel Brand | AU Optronics |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A035CN01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 72×50.544 mm |
| Outline | 82.8×60 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | |
| Response Time | 20/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/10/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 24 pins |
| Input Voltage | 5/5/15/-9.5V (Typ.)(VCCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AU Optronics A035CN01.
AU Optronics A035CN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics A035CN01 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics A035CN01 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics A035CN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AU Optronics A035CN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics A035CN01 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics A035CN01 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics A035CN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A035CN01"
- AU Optronics A035CN01
- A035CN01 datasheet
- A035CN01 image
- A035CN01 price
- A035CN01 distributor

