A035CN02

| Panel Model | A035CN02 |
|---|---|
| Panel Brand | AU Optronics |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A035CN02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 72×50.544 mm |
| Outline | 83×60.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | |
| Response Time | 20/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 5/5/15/5V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AU Optronics A035CN02.
AU Optronics A035CN02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics A035CN02 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics A035CN02 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics A035CN02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AU Optronics A035CN02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics A035CN02 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics A035CN02 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics A035CN02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A035CN02"
- AU Optronics A035CN02
- A035CN02 datasheet
- A035CN02 image
- A035CN02 price
- A035CN02 distributor

