AA080MB11

| Panel Model | AA080MB11 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA080MB11 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 174×104.4 mm |
| Outline | 192×122×8.9 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 8-bit) , CIE1931 52% |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA080MB11.
Mitsubishi AA080MB11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA080MB11 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA080MB11 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA080MB11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA080MB11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA080MB11 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA080MB11 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA080MB11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA080MB11"
- Mitsubishi AA080MB11
- AA080MB11 datasheet
- AA080MB11 image
- AA080MB11 price
- AA080MB11 distributor

