LMS283GF11

| Panel Model | LMS283GF11 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS283GF11 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50×69.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 290 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 50/50/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 40 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(VCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS283GF11.
SAMSUNG LMS283GF11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS283GF11 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS283GF11 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS283GF11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS283GF11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS283GF11 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS283GF11 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS283GF11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS283GF11"
- SAMSUNG LMS283GF11
- LMS283GF11 datasheet
- LMS283GF11 image
- LMS283GF11 price
- LMS283GF11 distributor
