AA084VL01

| Panel Model | AA084VL01 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA084VL01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 170.88×128.16 mm |
| Outline | 199.5×149×12 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 4/16 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA084VL01.
Mitsubishi AA084VL01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA084VL01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA084VL01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA084VL01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA084VL01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA084VL01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA084VL01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA084VL01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA084VL01"
- Mitsubishi AA084VL01
- AA084VL01 datasheet
- AA084VL01 image
- AA084VL01 price
- AA084VL01 distributor

