AA104VC04

| Panel Model | AA104VC04 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA104VC04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 211.2×158.4 mm |
| Outline | 243×181.6×12.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/45/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA104VC04.
Mitsubishi AA104VC04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA104VC04 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA104VC04 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA104VC04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA104VC04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA104VC04 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA104VC04 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA104VC04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA104VC04"
- Mitsubishi AA104VC04
- AA104VC04 datasheet
- AA104VC04 image
- AA104VC04 price
- AA104VC04 distributor
