AA104VC08

| Panel Model | AA104VC08 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA104VC08 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 211.2×158.4 mm |
| Outline | 243×181.6×12.7 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/65/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA104VC08.
Mitsubishi AA104VC08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA104VC08 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA104VC08 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA104VC08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA104VC08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA104VC08 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA104VC08 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA104VC08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA104VC08"
- Mitsubishi AA104VC08
- AA104VC08 datasheet
- AA104VC08 image
- AA104VC08 price
- AA104VC08 distributor

