AA190EA01-DE1

| Panel Model | AA190EA01-DE1 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA190EA01-DE1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 376.32×301.056 mm |
| Outline | 434×359 mm |
| Surface | Clear |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 strings × 2CN WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 6/8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA190EA01-DE1.
Mitsubishi AA190EA01-DE1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA190EA01-DE1 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA190EA01-DE1 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA190EA01-DE1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA190EA01-DE1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA190EA01-DE1 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA190EA01-DE1 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA190EA01-DE1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA190EA01-DE1"
- Mitsubishi AA190EA01-DE1
- AA190EA01-DE1 datasheet
- AA190EA01-DE1 image
- AA190EA01-DE1 price
- AA190EA01-DE1 distributor

