AC035QG01--T1

| Panel Model | AC035QG01--T1 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AC035QG01--T1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 53.64×71.52 mm |
| Outline | 63.5×85 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 51% |
| Response Time | 12/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.0V (Typ.)(VCC/VCCIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AC035QG01--T1.
Mitsubishi AC035QG01--T1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AC035QG01--T1 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AC035QG01--T1 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AC035QG01--T1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AC035QG01--T1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AC035QG01--T1 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AC035QG01--T1 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AC035QG01--T1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AC035QG01--T1"
- Mitsubishi AC035QG01--T1
- AC035QG01--T1 datasheet
- AC035QG01--T1 image
- AC035QG01--T1 price
- AC035QG01--T1 distributor

