ACX306BKU

| Panel Model | ACX306BKU |
|---|---|
| Panel Brand | SONY |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,1.5 inch, 490×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| ACX306BKU Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 31.115×22.86 mm |
| Outline | 37×31.94 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 17/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/20/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Analog RGB , 24 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SONY ACX306BKU.
SONY ACX306BKU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SONY ACX306BKU pdf datasheet or detailed specifications of the SONY ACX306BKU or other SONY LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SONY ACX306BKU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SONY ACX306BKU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SONY ACX306BKU pdf datasheet or detailed specifications of the SONY ACX306BKU or other SONY LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SONY ACX306BKU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ACX306BKU"
- SONY ACX306BKU
- ACX306BKU datasheet
- ACX306BKU image
- ACX306BKU price
- ACX306BKU distributor

