ACX301AKM

| Panel Model | ACX301AKM |
|---|---|
| Panel Brand | SONY |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.0 inch, 880×228 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| ACX301AKM Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 40.48×30.55 mm |
| Outline | 50.5×45.6 mm |
| Surface | Reflection 1.5% (Max.) |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 42/42/25/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Analog RGB , 24 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SONY ACX301AKM.
SONY ACX301AKM are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SONY ACX301AKM pdf datasheet or detailed specifications of the SONY ACX301AKM or other SONY LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SONY ACX301AKM distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SONY ACX301AKM are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SONY ACX301AKM pdf datasheet or detailed specifications of the SONY ACX301AKM or other SONY LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SONY ACX301AKM distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ACX301AKM"
- SONY ACX301AKM
- ACX301AKM datasheet
- ACX301AKM image
- ACX301AKM price
- ACX301AKM distributor

