AV080WSM-NW3

| Panel Model | AV080WSM-NW3 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AV080WSM-NW3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 176.64×99.36 mm |
| Outline | 192.8×116.9×7.1 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S10P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.5/24/-10V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE AV080WSM-NW3.
BOE AV080WSM-NW3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE AV080WSM-NW3 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE AV080WSM-NW3 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE AV080WSM-NW3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE AV080WSM-NW3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE AV080WSM-NW3 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE AV080WSM-NW3 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE AV080WSM-NW3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AV080WSM-NW3"
- BOE AV080WSM-NW3
- AV080WSM-NW3 datasheet
- AV080WSM-NW3 image
- AV080WSM-NW3 price
- AV080WSM-NW3 distributor
