AX066B001F
| Panel Model | AX066B001F |
|---|---|
| Panel Brand | IPS Alpha |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AX066B001F Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS-Pro, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 575.769×323.712 mm |
| Outline | 626×373 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 750:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 9/7 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 41 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IPS Alpha AX066B001F.
IPS Alpha AX066B001F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha AX066B001F pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha AX066B001F or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha AX066B001F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IPS Alpha AX066B001F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha AX066B001F pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha AX066B001F or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha AX066B001F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AX066B001F"
- IPS Alpha AX066B001F
- AX066B001F datasheet
- AX066B001F image
- AX066B001F price
- AX066B001F distributor

