BA035HV3-100

| Panel Model | BA035HV3-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BA035HV3-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 48.96×73.44 mm |
| Outline | 52.96×81.44 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest HX8357-D, ILI9487, NT35310 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BA035HV3-100.
BOE BA035HV3-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BA035HV3-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BA035HV3-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BA035HV3-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BA035HV3-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BA035HV3-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BA035HV3-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BA035HV3-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BA035HV3-100"
- BOE BA035HV3-100
- BA035HV3-100 datasheet
- BA035HV3-100 image
- BA035HV3-100 price
- BA035HV3-100 distributor

