BA030QV2-100

| Panel Model | BA030QV2-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BA030QV2-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 45.36×60.48 mm |
| Outline | 48.36×66.9 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 53% |
| Response Time | 30 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest ILI9341, ILI9340D |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BA030QV2-100.
BOE BA030QV2-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BA030QV2-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BA030QV2-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BA030QV2-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BA030QV2-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BA030QV2-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BA030QV2-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BA030QV2-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BA030QV2-100"
- BOE BA030QV2-100
- BA030QV2-100 datasheet
- BA030QV2-100 image
- BA030QV2-100 price
- BA030QV2-100 distributor

