BA121S01-100

| Panel Model | BA121S01-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BA121S01-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 246×184.5 mm |
| Outline | 279×209×9.3 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 55% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/65/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BA121S01-100.
BOE BA121S01-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BA121S01-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BA121S01-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BA121S01-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BA121S01-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BA121S01-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BA121S01-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BA121S01-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BA121S01-100"
- BOE BA121S01-100
- BA121S01-100 datasheet
- BA121S01-100 image
- BA121S01-100 price
- BA121S01-100 distributor
