BB050HDG-T40

| Panel Model | BB050HDG-T40 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | AM-OLED ,5.0 inch, 720×1280 |
| Panel Type | AM-OLED |
| BB050HDG-T40 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 61.92×110.08 mm |
| Outline | 64.12×116.72 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 17000 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 101% |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | COG Built-in RM67120 |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) |
| Input Voltage | 2.8/1.8/6.0V (Typ.)(VCI/VDDIO/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BB050HDG-T40.
BOE BB050HDG-T40 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BB050HDG-T40 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BB050HDG-T40 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BB050HDG-T40 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BB050HDG-T40 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BB050HDG-T40 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BB050HDG-T40 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BB050HDG-T40 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BB050HDG-T40"
- BOE BB050HDG-T40
- BB050HDG-T40 datasheet
- BB050HDG-T40 image
- BB050HDG-T40 price
- BB050HDG-T40 distributor
