CLAA070LD0FCW

| Panel Model | CLAA070LD0FCW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070LD0FCW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104×5.4 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S5P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18.0/-6.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070LD0FCW.
CPT CLAA070LD0FCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070LD0FCW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070LD0FCW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070LD0FCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070LD0FCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070LD0FCW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070LD0FCW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070LD0FCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070LD0FCW"
- CPT CLAA070LD0FCW
- CLAA070LD0FCW datasheet
- CLAA070LD0FCW image
- CLAA070LD0FCW price
- CLAA070LD0FCW distributor

