CLAA070LF05CW

| Panel Model | CLAA070LF05CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070LF05CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×85.92 mm |
| Outline | 164.9×100×3.7 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18.0/-6 (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070LF05CW.
CPT CLAA070LF05CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070LF05CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070LF05CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070LF05CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070LF05CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070LF05CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070LF05CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070LF05CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070LF05CW"
- CPT CLAA070LF05CW
- CLAA070LF05CW datasheet
- CLAA070LF05CW image
- CLAA070LF05CW price
- CLAA070LF05CW distributor
