CLAA070LF09CW

| Panel Model | CLAA070LF09CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070LF09CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×85.92 mm |
| Outline | 164.9×100×6 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 75/75/65/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18.0/-6.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VDDG/VEEG) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070LF09CW.
CPT CLAA070LF09CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070LF09CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070LF09CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070LF09CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070LF09CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070LF09CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070LF09CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070LF09CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070LF09CW"
- CPT CLAA070LF09CW
- CLAA070LF09CW datasheet
- CLAA070LF09CW image
- CLAA070LF09CW price
- CLAA070LF09CW distributor

