CLAA070ND22CT

| Panel Model | CLAA070ND22CT |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070ND22CT Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 192.9×124.4×4.74 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Viewing Angle | 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18/-6V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070ND22CT.
CPT CLAA070ND22CT are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070ND22CT pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070ND22CT or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070ND22CT distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070ND22CT are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070ND22CT pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070ND22CT or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070ND22CT distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070ND22CT"
- CPT CLAA070ND22CT
- CLAA070ND22CT datasheet
- CLAA070ND22CT image
- CLAA070ND22CT price
- CLAA070ND22CT distributor

