CLAA070NP01HXG

| Panel Model | CLAA070NP01HXG |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070NP01HXG Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | HFFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 163.6×102.9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | 50 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) + SPI , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070NP01HXG.
CPT CLAA070NP01HXG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070NP01HXG pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070NP01HXG or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070NP01HXG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070NP01HXG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070NP01HXG pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070NP01HXG or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070NP01HXG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070NP01HXG"
- CPT CLAA070NP01HXG
- CLAA070NP01HXG datasheet
- CLAA070NP01HXG image
- CLAA070NP01HXG price
- CLAA070NP01HXG distributor
