CLAA080LG05CW

| Panel Model | CLAA080LG05CW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA080LG05CW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 175.2×105.12 mm |
| Outline | 186.5×117.22×6.43 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 12 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/12.0/18.0/-6.0V (Typ.)(VCC/VDDA/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA080LG05CW.
CPT CLAA080LG05CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080LG05CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080LG05CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080LG05CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA080LG05CW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080LG05CW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080LG05CW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080LG05CW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA080LG05CW"
- CPT CLAA080LG05CW
- CLAA080LG05CW datasheet
- CLAA080LG05CW image
- CLAA080LG05CW price
- CLAA080LG05CW distributor

