TM047NBH01

| Panel Model | TM047NBH01 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.7 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM047NBH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 103.68×58.752 mm |
| Outline | 114.3×72.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 45 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM047NBH01.
TIANMA TM047NBH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM047NBH01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM047NBH01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM047NBH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM047NBH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM047NBH01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM047NBH01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM047NBH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM047NBH01"
- TIANMA TM047NBH01
- TM047NBH01 datasheet
- TM047NBH01 image
- TM047NBH01 price
- TM047NBH01 distributor
