Overview
Specification
CLAA154WN08AN

CLAA154WN08AN Basic Information
| Panel Model | CLAA154WN08AN |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.4 inch, 1280×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA154WN08AN Price | Request Price & Lead Time |
| Model Alias | CLAA154WN08-AN |
CLAA154WN08AN Mechanical Features
| Dot Resolution | 1280(RGB)×800 (WXGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 98 PPI |
| Aspect Ratio | 16:10 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.08625×0.25875 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.25875×0.25875 mm (H×V) |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Active Area | 331.2×207 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
CLAA154WN08AN Optical Features
| Display Mode | Transmissive |
|---|---|
| Display Color | 262K (6-bit) |
| Sunlight Readable | N |
CLAA154WN08AN Electronics Feature
| Vertical Frequency | 60Hz |
|---|
CLAA154WN08AN Backlight System
| Lamp Type | CCFL |
|---|---|
| Lamp Amount | 1 pcs |
CLAA154WN08AN Signal Interface
| Signal Category | LVDS |
|---|---|
| Signal Class | LVDS (1 ch, 6-bit) |
