CLAB061LA0BCW

| Panel Model | CLAB061LA0BCW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.1 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAB061LA0BCW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 136.2×72 mm |
| Outline | 143.3×80.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) |
| Input Voltage | 3.3/9.2/18/-6V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAB061LA0BCW.
CPT CLAB061LA0BCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAB061LA0BCW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAB061LA0BCW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAB061LA0BCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAB061LA0BCW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAB061LA0BCW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAB061LA0BCW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAB061LA0BCW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAB061LA0BCW"
- CPT CLAB061LA0BCW
- CLAB061LA0BCW datasheet
- CLAB061LA0BCW image
- CLAB061LA0BCW price
- CLAB061LA0BCW distributor

