CLAP070MA21BW

| Panel Model | CLAP070MA21BW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAP070MA21BW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 141.6×106.2 mm |
| Outline | 149.3×116.1 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18/-6V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAP070MA21BW.
CPT CLAP070MA21BW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP070MA21BW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP070MA21BW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP070MA21BW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAP070MA21BW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAP070MA21BW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAP070MA21BW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAP070MA21BW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAP070MA21BW"
- CPT CLAP070MA21BW
- CLAP070MA21BW datasheet
- CLAP070MA21BW image
- CLAP070MA21BW price
- CLAP070MA21BW distributor

