CLAS070WA03

| Panel Model | CLAS070WA03 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAS070WA03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×86.58 mm |
| Outline | 164.9×100 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 12/18 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 26 pins |
| Input Voltage | 5/5/15/-6V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAS070WA03.
CPT CLAS070WA03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAS070WA03 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAS070WA03 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAS070WA03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAS070WA03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAS070WA03 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAS070WA03 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAS070WA03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAS070WA03"
- CPT CLAS070WA03
- CLAS070WA03 datasheet
- CLAS070WA03 image
- CLAS070WA03 price
- CLAS070WA03 distributor

