CLAT080WQ65

| Panel Model | CLAT080WQ65 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×1280 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAT080WQ65 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 107.64×172.224 mm |
| Outline | 119.6×205.4×4.9 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 52% |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 39 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.3/16.5/-11V (Typ.)(VCI/VDD3/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAT080WQ65.
CPT CLAT080WQ65 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAT080WQ65 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAT080WQ65 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAT080WQ65 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAT080WQ65 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAT080WQ65 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAT080WQ65 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAT080WQ65 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAT080WQ65"
- CPT CLAT080WQ65
- CLAT080WQ65 datasheet
- CLAT080WQ65 image
- CLAT080WQ65 price
- CLAT080WQ65 distributor

