CT024TN04

| Panel Model | CT024TN04 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CT024TN04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 42.72×61.46 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K , CIE1931 60% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 39 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VDD/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX CT024TN04.
CHIMEI INNOLUX CT024TN04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX CT024TN04 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX CT024TN04 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX CT024TN04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX CT024TN04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX CT024TN04 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX CT024TN04 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX CT024TN04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CT024TN04"
- CHIMEI INNOLUX CT024TN04
- CT024TN04 datasheet
- CT024TN04 image
- CT024TN04 price
- CT024TN04 distributor

