DLF1555

| Panel Model | DLF1555 |
|---|---|
| Panel Brand | LiteMax |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLF1555 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.128×228.096 mm |
| Outline | 326.5×253.5×14.5 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Response Time | 8/17 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LiteMax DLF1555.
LiteMax DLF1555 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LiteMax DLF1555 pdf datasheet or detailed specifications of the LiteMax DLF1555 or other LiteMax LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LiteMax DLF1555 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LiteMax DLF1555 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LiteMax DLF1555 pdf datasheet or detailed specifications of the LiteMax DLF1555 or other LiteMax LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LiteMax DLF1555 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLF1555"
- LiteMax DLF1555
- DLF1555 datasheet
- DLF1555 image
- DLF1555 price
- DLF1555 distributor

