DLH1095

| Panel Model | DLH1095 |
|---|---|
| Panel Brand | LiteMax |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DLH1095 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AFFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 210.4×157.8 mm |
| Outline | 233.8×173.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 42% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LiteMax DLH1095.
LiteMax DLH1095 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LiteMax DLH1095 pdf datasheet or detailed specifications of the LiteMax DLH1095 or other LiteMax LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LiteMax DLH1095 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LiteMax DLH1095 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LiteMax DLH1095 pdf datasheet or detailed specifications of the LiteMax DLH1095 or other LiteMax LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LiteMax DLH1095 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLH1095"
- LiteMax DLH1095
- DLH1095 datasheet
- DLH1095 image
- DLH1095 price
- DLH1095 distributor
