DV280FBM-NB0

| Panel Model | DV280FBM-NB0 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,28.0 inch, 1366×256 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| DV280FBM-NB0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 697.685×130.752 mm |
| Outline | 731.2×165.4×21 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 68% |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE DV280FBM-NB0.
BOE DV280FBM-NB0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE DV280FBM-NB0 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE DV280FBM-NB0 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE DV280FBM-NB0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE DV280FBM-NB0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE DV280FBM-NB0 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE DV280FBM-NB0 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE DV280FBM-NB0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DV280FBM-NB0"
- BOE DV280FBM-NB0
- DV280FBM-NB0 datasheet
- DV280FBM-NB0 image
- DV280FBM-NB0 price
- DV280FBM-NB0 distributor

