ET020003DMU

| Panel Model | ET020003DMU |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET020003DMU Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 31.68×39.6 mm |
| Outline | 38.18×53.32 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 12/18 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/60/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8/2.8V (Typ.)(VCI/VCC/IOVCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET020003DMU.
EDT ET020003DMU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET020003DMU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET020003DMU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET020003DMU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET020003DMU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET020003DMU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET020003DMU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET020003DMU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET020003DMU"
- EDT ET020003DMU
- ET020003DMU datasheet
- ET020003DMU image
- ET020003DMU price
- ET020003DMU distributor

