ET024007DMU

| Panel Model | ET024007DMU |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET024007DMU Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 42.72×60.26 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/55/75/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET024007DMU.
EDT ET024007DMU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET024007DMU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET024007DMU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET024007DMU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET024007DMU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET024007DMU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET024007DMU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET024007DMU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET024007DMU"
- EDT ET024007DMU
- ET024007DMU datasheet
- ET024007DMU image
- ET024007DMU price
- ET024007DMU distributor

