G215HVN01.1 S03

| Panel Model | G215HVN01.1 S03 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,21.5 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| G215HVN01.1 S03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 476.64×268.11 mm |
| Outline | 495.6×292.2×12.18 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 20/5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 14S5P WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO G215HVN01.1 S03.
AUO G215HVN01.1 S03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO G215HVN01.1 S03 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO G215HVN01.1 S03 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO G215HVN01.1 S03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO G215HVN01.1 S03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO G215HVN01.1 S03 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO G215HVN01.1 S03 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO G215HVN01.1 S03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "G215HVN01.1 S03"
- AUO G215HVN01.1 S03
- G215HVN01.1 S03 datasheet
- G215HVN01.1 S03 image
- G215HVN01.1 S03 price
- G215HVN01.1 S03 distributor
