G242CX5R1RC

| Panel Model | G242CX5R1RC |
|---|---|
| Panel Brand | SII |
| Descrition | FSTN-LCD ,5.5 inch, 240×128 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| G242CX5R1RC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Negative), Transmissive |
| Active Area | 122.36×65.24 mm |
| Outline | 180×110×15.1 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 6:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 490/410 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SII G242CX5R1RC.
SII G242CX5R1RC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII G242CX5R1RC pdf datasheet or detailed specifications of the SII G242CX5R1RC or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII G242CX5R1RC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SII G242CX5R1RC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SII G242CX5R1RC pdf datasheet or detailed specifications of the SII G242CX5R1RC or other SII LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SII G242CX5R1RC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "G242CX5R1RC"
- SII G242CX5R1RC
- G242CX5R1RC datasheet
- G242CX5R1RC image
- G242CX5R1RC price
- G242CX5R1RC distributor

