G3245H-FR

| Panel Model | G3245H-FR |
|---|---|
| Panel Brand | CITIZEN |
| Descrition | FSTN-LCD ,3.8 inch, 320×240 |
| Panel Type | FSTN-LCD |
| G3245H-FR Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White mode, Reflective |
| Active Area | 76.79×57.59 mm |
| Outline | 89.3×68.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 12:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 180/340 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/35/40/40 (Typ.)(CR≥1.5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 70Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | Parallel Data (4-bit) , 16 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CITIZEN G3245H-FR.
CITIZEN G3245H-FR are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CITIZEN G3245H-FR pdf datasheet or detailed specifications of the CITIZEN G3245H-FR or other CITIZEN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CITIZEN G3245H-FR distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CITIZEN G3245H-FR are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CITIZEN G3245H-FR pdf datasheet or detailed specifications of the CITIZEN G3245H-FR or other CITIZEN LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CITIZEN G3245H-FR distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "G3245H-FR"
- CITIZEN G3245H-FR
- G3245H-FR datasheet
- G3245H-FR image
- G3245H-FR price
- G3245H-FR distributor

